Dla kogo przeznaczona jest taryfa G11?

Taryfa G11 jest przeznaczona dla klientów indywidualnych. Charakteryzuje się stałą ceną energii elektrycznej za godzinę, bez względu na porę dnia, tygodnia czy roku. I właśnie ze względu na swoją uniwersalność jest tak chętnie wybierana przez klientów. Dla kogo zatem konkretnie przeznaczona jest taryfa G11 i kiedy warto z niej skorzystać?

Dla kogo przeznaczona jest taryfa G11?

Taryfy z grupy G dedykowane są gospodarstwo domowym, ale należy zauważyć, że w tej grupie mieszczą się również inni odbiorcy przyłączeni do sieci niskiego napięcia, chociażby: domy dziecka, hospicja, akademiki, domki letniskowe, plebanie, klasztory czy przedstawicielstwa dyplomatyczne. W taryfie G rozliczane jest także zużycie energii elektrycznej w garażach.

Najistotniejszą kwestią w tej sprawie jest to, aby maksymalna moc poboru w taryfie G nie przekraczała 40 kW. Jeśli okaże się, że potrzebujemy więcej prądu, wówczas należy skorzystać z taryf dla firm.
G11, obok G12, jest najczęściej wykorzystywaną taryfą przez odbiorców indywidualnych, a przy tym jest oferowana przez większość dostawców energii elektrycznej. Może być jednak przeznaczona również dla niektórych rodzajów działalności gospodarczej. Chociażby wtedy, gdy jest ona zarejestrowana w naszym mieszkaniu i nie odbywają się w nim rozliczenia ani spotkania z klientami.

taryfa g11

Kiedy warto wybrać taryfę G11?

Taryfa G11 to najprostsze rozwiązanie, ponieważ stawka za energię elektryczną jest cały czas taka sama, nie ma tutaj więc rozróżnienia na taryfę dzienną czy nocną, jak chociażby w przypadku taryf G12 czy G12w. Z zasady przeznaczona jest do mieszkań i domów, w których nie da się wskazać konkretnych godzin największego zużycia prądu.
A zatem, taryfa G11 doskonale sprawdza się tam, gdzie wykorzystywalność energii elektrycznej do zasilania oświetlenia i urządzeń AGD/RTV jest różnorodna pod względem czasowym i nie da się tej kwestii uregulować. Niewskazana jest natomiast dla tych gospodarstw domowych, w których prąd wykorzystuje się do ogrzewania domu czy mieszkania oraz wody, wówczas bardziej opłacalna jest taryfa G12 lub G12w.

Comments are closed.