Ładowanie samochodów elektrycznych energią słoneczną?

Dla wielu osób zakup pojazdu zasilanego energią elektryczną nadal pozostaje jedynie w strefie marzeń, których realizacja wydaje się być niemalże niemożliwa do osiągnięcia. Nie chodzi tylko o zakup takiego auta, ale także o koszty eksploatacyjne. Prąd nie jest tani i nic nie zanosi się na to, aby sytuacja zmieniła się na korzyść konsumentów. Można raczej spodziewać się kolejnych podwyżek. Co jednak w sytuacji, gdzie poruszanie się samochodem będzie niemalże darmowe? Cały czas trwają przecież prace nad autami zasilanymi promieniowaniem słonecznym, które jest powszechnie dostępne i niewyczerpywalne.

Ładowanie samochodów elektrycznych energią słoneczną?

W Polsce nadal nie ma zbyt wiele samochodów elektrycznych, ale zdobywają one coraz więcej zwolenników i zaczynają zapełniać w coraz większym stopniu rynek. Rosnący popyt na tego typu pojazdy sprawia, że producenci poszerzają swoje oferty o nowe modele. Wachlarz wyboru jest już na tyle szeroki, że potencjalni klienci mają do dyspozycji auta zarówno uniwersalne i w przystępnej cenie, jak również modele sportowe w zawrotnych cenach czy też samochody dla całej rodziny. To jednak nie koniec, gdyż naukowcy na całym świecie intensywnie pracują nad stworzeniem pojazdów zasilanych energią słoneczną. Są już nawet auta napędzane przez promieniowanie słoneczne, które wyposażone są w akumulator magazynujący energię pozyskaną ze słońca. Nawet w Polsce trwają prace nad samochodem do codziennej jazdy z panelami fotowoltaicznymi. Sprawdź co jeszcze możesz znaleźć na https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/oferta/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych

ładowanie samochodów elektrycznych

Z masową dostępnością samochodów elektrycznym napędzanych wyłącznie przez Słońce trzeba poczekać

Na chwilę obecną nie jest możliwy jeszcze zakup pojazdu, który będzie w pełni niezależny od zewnętrznych ładowarek, gdyż energia słoneczna wykorzystywana jest wyłącznie jako dodatek. Nie ma co liczyć na to, że uda się wyjechać z miasta czy też wykorzystać auto zasilane energią słoneczną w formie taksówki. Dłuższe trasy bez wsparcia się benzyną czy też bez podłączenia samochodu do sieci na chwilę obecną nadal pozostają poza zasięgiem, dopóki producenci pojazdów nie przerzucą się na całkowite zasilanie ich panelami słonecznymi. Nie jest to łatwe ze względu na to, że przy tak ograniczonej powierzchni niemożliwe jest uzyskanie wystarczająco dużej mocy z paneli fotowoltaicznych.

Comments are closed.