Zmiana dostawcy prądu sposobem na mniejsze rachunki za prąd

Liberalizacja rynku energii elektrycznej sprawiła, że każdy ma możliwość zmniejszenia rachunków za prąd wynikającą ze zmiany dotychczasowego sprzedawcy energii. Nie każdy odbiorca energii elektrycznej jest jednak świadomy tego, że może i to w bardzo łatwy sposób zmienić dostawcę prądu. Okazuje się, że dzięki temu możliwe jest odnotowanie niemałych oszczędności w skali roku, co oczywiście wpływa pozytywnie na domowy budżet.

Zmiana dostawcy prądu sposobem na mniejsze rachunki za prąd

Odkąd rynek energii elektrycznej został uwolniony, zaczęło pojawiać się coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą prądu. Jest to oczywiście korzystne zjawisko dla odbiorców energii elektrycznej, którzy mogą liczyć na spory wachlarz wyboru. Skończyły się już czasy, w których to każdy miał odgórnie narzuconego dostawcę prądu, którego nie mógł zmienić. Obecnie do dyspozycji jest wielu innych sprzedawców energii elektrycznej, którzy dokładają wszelkich starań, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich usług. Konkurencja na rynku jest coraz większa, dlatego też dostawca prądu w celu pozyskania nowych klientów i zachowania przy sobie tych stałych, musi zaoferować im atrakcyjne warunki umowy. Zmiana dotychczasowego sprzedawcy energii może być jak najbardziej opłacalna, ale należy zachować ostrożność i dokładnie przeanalizować zaproponowaną ofertę. Nie brakuje też takich firm, które stosują nie do końca uczciwe praktyki, a oferowana umowa może zawierać punkty nie do końca korzystne dla klienta.

zmiana dostawcy prądu

Co należy wiedzieć przed sprzedawcy energii eklektycznej?

Zmiana dystrybutora energii nie jest możliwa, gdyż jest on odgórnie przypisany do każdego regionu. Możliwe jest jednak zmienienie sprzedawcy prądu i to dowolnie często. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na taki krok, musi sprawdzić, na jakich warunkach możliwe jest wypowiedzenie umowy z obecnym dostawcą prądu. W najkorzystniejszej sytuacji znajdują się osoby, którym kończy się już umowa z wcześniejszym sprzedawcą. W zmianie dostawcy na prąd na tańszego i lepszego pomoże nam specjalista danej firmy. Należy także pamiętać o tym, że zawarta umowa sprzedaży wygasa dopiero pod koniec miesiąca następującego po miesiącu dostarczenia dotychczasowemu dostawcy energii stosownego pisma zawierającego informacje o rezygnacji z jego usług.

Comments are closed.