Jak powinno wyglądać przyjazne miasto?

Przestrzeń miejska, by była atrakcyjna dla mieszkańców musi być ładnie zagospodarowana a do tego funkcjonalna. Jak powinno wyglądać miasto XXI wieku?

Przysiąść na chwilę

Coraz częściej chcemy w miastach mieć przestrzeń, w której przyjemnie spędzimy czas wolny. Jazda na rowerze, rolkach, czy desce to sposoby na aktywne spędzanie czasu. Często chcemy też przysiąść i spędzić czas ze znajomymi i przyjaciółmi. Miasto musi zachęcać mieszkańców, by w taki właśnie sposób spędzali czas w miejskiej przestrzeni. Co wpłynie na mieszkańców pozytywnie?

Estetyka ma znaczenie

ławki solarne
https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/oferta/meble-solarne

Czas wolny chcemy spędzać w miejscach, które wyglądają elegancko, cieszą oko i zachęcają do odpoczynku. Miasto musi zapewnić mieszkańcom miejsca, w których będzie przyjemnie spędzić czas wolny.

Parki, skwery czy ulice muszą zachęcać wizualnie, by mieszkańcy chcieli spędzać tu czas wolny. Niebanalne znaczenie ma mała architektura, która znajduje się w takich miejscach. Bardzo duże znaczenie w takich miejscach mają elementy dekoracyjne, jak klomby z kwiatami, fontanny, czy ładne ławki, na których można przysiąść.

Funkcjonalność też się liczy

Ciekawym rozwiązaniem, które nie tylko wpływa na atrakcyjny wygląd miasta są ławki solarne. Designerski wygląd ławek, które idealnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń miejską to nie wszystko. Ważne jest również ich zastosowanie. Ławki solarne, dzięki zainstalowaniu modułu fotowoltaicznego zamieniają energię promieniowania słonecznego w energie elektryczną. Akumulator służący do gromadzenia oraz przechowywania wytworzonej energii pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych przez całą dobę. Dzięki takiemu rozwiązaniu przysiadając na ławce solarnej naładujemy telefon, laptop, czy skorzystamy z Wi-Fi.

Inteligentne ławki solarne są jednym z elementów przestrzeni miejskiej, który na pewno bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek miasta. Dzięki takim rozwiązaniom, które są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, korzystanie z przestrzeni miejskich jest na pewno przyjemniejsze. Pamiętając o rozwiązaniach estetycznych, które można zastosować w mieście można uczynić z miasta miejsce przyjazne mieszkańcom.

Comments are closed.