Ile kosztuje 1 kwh?

Ile kosztuje kwh? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, zarówno prywatnych, jak i też przedsiębiorców. Nie ma w tym wbrew pozorom nic dziwnego, gdyż cena energii elektrycznej przekłada się na niemalże każdy aspekt naszego życia. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom oraz sprawdzić ile kosztuje 1 kwh w Polsce, oraz co ma tak naprawdę wpływ na jej cenę.

Ile kosztuje 1 kwh w Polsce?

Ile kosztuje kwh od E.ON? Cena jednej kilowatogodziny w Polsce jest uzależniona od wielu czynników, takich jak między innymi:

-czy mamy do czynienia z klientem indywidualnym lub przedsiębiorstwem- inne stawki są dla firm, a jeszcze inne dla osób prywatnych,

-porze doby,

-dostawcy prądu

-czy posiadamy alternatywne źródła energii, takie jak, chociażby panele fotowoltaiczne czy też turbiny wiatrowe,

-województwa,

W przypadku przedsiębiorców wyższe ceny dotyczą głównie zakładów produkcyjnych, gdzie zużycie energii elektrycznej jest zwiększone. Jeżeli zaś chodzi o Porę doby, to najczęściej tak zwana taryfa nocna jest dla klientów indywidualnych dużo tańszym rozwiązaniem, gdyż różnica w cenie może wynosić wtedy nawet i 50 procent w stosunku do pory dziennej. Ceny mogą się też różnić w zależności od dostawcy prądu- średnio cena waha się od 0,73 zł do 0,82 zł za jedną kilowatogodzinę. Cena może też ulec obniżeniu w przypadku gdy mamy zamontowane panele fotowoltaiczne, czy też turbinę wiatrową- tutaj wszystko tak naprawdę zależy od ich mocy, oraz ich ilości. Ceny mogą się także wahać w zależności od województwa.

ile kosztuje 1 kwh

Ile więc wykoszą koszty 1 kwh w Polsce?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, możemy więc śmiało wywnioskować, że cena kilowatogodziny nie jest jednakowa dla całego kraju. Dlatego też, jeżeli zależy nam na obniżeniu cen energii, to dobrym rozwiązaniem może okazać się na przykład zmiana operatora dostarczającego nam prąd, na takiego który oferuje niższe stawki. Przyjmuje się jednak, że w przypadku klienta indywidualnego, cena za jedną kilowatogodzinę wynosi od 0,73 do 0,82 złotego.

Comments are closed.