W jaki sposób ładować hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczne są już powszechnie spotykane w większości miast w Polsce. Sporo osób decyduje się na ten środek transportu w drodze do pracy albo na zakupy. Hulajnoga elektryczna jest świetnym sposobem na przemieszczanie się, a przy tym stanowi dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie w porównaniu do samochodów, albo motorów. Zobacz, w jaki sposób prawidłowo naładować hulajnogę elektryczną!

Ładowanie hulajnóg – jaki sprzęt jest konieczny?

Ładowanie hulajnóg to prosta czynność, jednak wymaga odpowiedniego sprzętu. Urządzenie, dzięki któremu można naładować swoją hulajnogę to nic innego jak specjalna ładowarka. Aby dobrać idealną ładowarkę do ładowania hulajnóg elektrycznych, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • rodzaj wejścia – wejście ładowarki musi pasować do wtyku hulajnogi,
  • prawidłowe zabezpieczenia i wysoka jakość sprzętu,
  • odpowiednie napięcie,
  • zgodność z parametrami hulajnogi – nie zaleca się stosowania ładowarek, które mają wyższy poziom natężenia prądu, niż ten, który jest zalecany przez producenta hulajnogi, może to doprowadzić nawet do pożaru i całkowitego zniszczenia sprzętu.

Oprócz wyboru ładowarki trzeba również znaleźć odpowiednie miejsce do ładowania hulajnóg. Najlepiej robić to w temperaturze pokojowej, która nie przekracza 25 stopni.

Jak naładować hulajnogę elektryczną?

Ładowanie hulajnóg nie wymaga podjęcia skomplikowanych czynności. Posiadając właściwą ładowarkę, pozostaje już tylko odnalezienie portu ładowania swojej hulajnogi, a następnie podpięcie ładowarki. Zalecana jest wpinanie kabla ładowarki do gniazda, a dopiero później do swojego sprzętu, ponieważ minimalizuje to ryzyko gwałtownego podskoczenia napięcia. Po podłączeniu ładowarki powinna zapalić się czerwona dioda, która informuje o tym, że hulajnoga jest w trakcie ładowania. Po pełnym naładowaniu baterii dioda zmieni swój kolor na zielony. Oznacza to, że bateria hulajnogi jest całkowicie naładowana i można wówczas odpiąć ładowarkę i ruszać w trasę.

hulajnoga elektryczna

Ile trwa ładowanie hulajnogi elektrycznej i jak często należy to robić?

Długość ładowania hulajnogi, zależy głównie od posiadanego modelu i zasięgu, jaki jest w stanie pokonać. Ładowanie hulajnóg trwa zazwyczaj kilka godzin. Częstotliwość, z jaką należy ładować swój sprzęt, ściśle wiąże się z tym, jak często jest on użytkowany. Im częściej używa się hulajnogi, tym szybciej trzeba będzie ją ponownie naładować.

Comments are closed.